Muzyczny spektakl Królowa Śniegu zabiera naszych widzów do świata baśni Hansa Christiana Andersena. To wzruszająca opowieść o niezwykłej sile przyjaźni i odwadze Gerdy, wyruszającej w daleką podróż, by ocalić najbliższą swemu sercu osobę — Kaja.

Co nią kieruje? Z jakimi przeciwnościami losu będzie musiała się zmierzyć? Kto stanie na jej drodze? 

Gdzieś w oddali, w głębinach zimna i zła, roztacza się  Kraina Lodu, którą rządzi mrocznie przenikliwa Królowa Śniegu. To miejsce pozornie piękne, lecz pozbawione czułości. Kraina, w której na zawsze zapominamy o tych, których naprawdę kochamy. Czy jest szansa, by się z niej wydostać? Ostry odłamek szkła, który tkwi w oczach Kaja, zamraża jego serce, ale Gerda nie zamierza się poddać. Będzie walczyć aż do samego końca, by przeciwstawić się złu.  

       Królowa Śniegu w  Teatrze Muzycznym Syrenka to barwne widowisko teatralne, magiczna podróż do świata najpiękniejszych wartości. Ukazuje, jak ważne jest podążaniem za głosem swego serca! Nawet wtedy, gdy świat temu nie sprzyja. Piękna muzyka skomponowana specjalnie na potrzeby sztuki przez Marcina Banaszka oraz barwna scenografia Bartosza Metelicy pozwala młodym, i nie tylko, widzom bezgranicznie zatopić się w jednej z najpiękniejszych baśni Andersena, nadając jej dodatkowych znaczeń.

Twórcy:
Reżyseria: Sylwia Wysocka
Scenariusz: Wioletta Piasecka
Muzyka: Marcin Banaszek oraz Tetiana Voitovych
Kostiumy: Karolina Gleguła
Scenografia: Bartosz Metelica
Grafika oraz autor plakatu: Paweł Hudeczek
Produkcja: Teatr Muzyczny Syrenka

Obsada:
Gerda: Joanna Świtała
Kaj: Filip Łeszega
Królowa Śniegu: Maja Gniadek/ Natalia Kłodnicka
Zły Czarodziej: Jakub Ciesielski
Płatek Śniegu: Angelika Borchmann
Babcia: Maja Gniadek/ Natalia Kłodnicka
Wrona: Jakub Ciesielski
Wróżka: Angelika Borchmann
Zbój: Filip Łeszega
Mała Rozbójniczka: Angelika Borchmann
Ren: Jakub Ciesielski
Książę i Księżniczka

Urzekająca wędrówka przez różne poziomy baśniowej rzeczywistości zaadaptowana w formie barwnego, muzycznego widowiska zapewni dobrą zabawę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Idealny pretekst do rozmowy o roli przyjaźni i poświęceniu.

Królowa Śniegu- Gerda

Spektakl dla dzieci od lat 3 do lat 10

Czas trwania: 60-65 minut